Sushi
hh

Dlaczego sushi jest popularne w Polsce?

Dania azjatyckie w Polsce

Kuchnia azjatycka w naszym kraju kojarzona jest przede wszystkim z licznymi chińskimi i wietnamskimi restauracjami, serwującymi takie dania jak sajgonki czy dania ryżowe i makaronowe ze smażonymi warzywami i mięsnym sosem. Idąc do orientalnej restauracji nie zawsze wiemy jakiej jakości możemy się spodziewać, a menu zawiera często zlepek różnych azjatyckich potraw, których nie można przypisać do konkretnego kraju. Ze względu jednak na orientalność tych dań i wyrazistość smaków, kuchnia azjatycka cieszy się na zainteresowanie wśród Polaków.

Fenomen sushi

Wśród licznych azjatyckich lokali gastronomicznych, możemy znaleźć zarówno lokale typu bistro i budki serwujące smażony ryż, jaki i wykwintne restauracje, które specjalizują się w przyrządzaniu kuchni określonego regionu. Niezwykłą popularnością cieszą się także restauracje serwujące sushi, czyli japoński specjał przyrządzony z ryżu, z dodatkiem surowej ryby, owoców morza lub warzyw, które mogą być owinięte w wysuszone wodorosty, zwane nori. Potrawa ta przyrządzana występuje w kilku rodzajach, które różnią się sposobem formowania oraz rozmieszczeniem ryżu i dodatków. Większość lokali serwujących sushi nie tylko serwuje najwyższej jakość składniki, ale także przyrządza swoje specjały zgodnie z japońską tradycją, dbając o wystrój lokalu i najdrobniejsze detale.

Nie tylko jedzenie

Jedzenie sushi uchodzi za dość ekskluzywne, ze względu na dość wysoką cenę przysmaków, jak i charakterystyczną otoczkę, jaka towarzyszy tego typu miejscom. W wielu lokalach serwującym sushi kuchnia jest wyeksponowana, a goście mogą przyglądać się, w jaki sposób sushi master przyrządza ich zamówienie, co jest bliskie sztuce. Również jedzenie posiłku odbywa się według japońskich zasad z użyciem pałeczek lub palców. Dzięki estetycznemu wystrojowi, nawiązującemu do japońskich wnętrz i subtelnej muzyce, goście restauracji mają okazję wyciszyć się i przeżyć interesujące doświadczenie.

Czy warto jeść sushi?

Być może sushi nie wszystkim przypadnie do gustu ze względu na specyfikę tego specjału. Warto jednak sushi spróbować i choć raz wybrać się do restauracji, która się w takich przysmakach specjalizuje. Dobrze jest także unikać gotowych sushi-boxów, jakie dostępne są w niektórych marketach, ponieważ ich jakość często pozostawia wiele do życzenia.

źródło: https://znajdzlunch.pl/Warszawa